Skip to main content
Pentecost - П'ятидесятниця

Bulletin for June 16, 2024 - Pentecost

June 23 – PENTECOST – TRINITY SUNDAY - ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРОЙЦІ. П'ЯТИДЕСЯТНИЦЯ. Tone 7

Hieromartyr Timothy, bishop of Prusa (362). Martyr Alexander and Virgin-martyr Antonina at Constantinople (313). Ven. Theophanes, monk, of Antioch (369), and St. Pansemne, the former harlot of Antioch. St. Bassian, bishop of Lodi in Lombardy (409). Ven. Silvanus of the Far Caves in Kyiv (14th c.).

Acts 2:1-11; Jn. 7:37-52 – 8:12;

June 24 – DAY OF THE HOLY SPIRIT. ДЕНЬ СВЯТОГО ДУХА

Holy Apostles Bartholomew and Barnabas (1st c.)

Eph. 5:8-19; Mt. 18:10-20;


Services & Other Events

23 June, Pentecost Sunday - П'ятидесятниця:

  • 9am – Confession / Hours
  • 9:30am – Divine Liturgy - Бож. Літургія with Kneeling Prayers
  • St. John's Ukrainian Refugee and Humanitarian Assistance Committee Meeting in the Memorial Center following Divine Liturgy

24 June, Day of the Holy Spirit - День Святого Духа:

  • 9:30am – Divine Liturgy - Бож. Літургія

29 June, Saturday:

  • 5pm – Great Vespers - Вел. Вечірня

30 June, Sunday:

  • 9am – Confession / Hours
  • 9:30am – Divine Liturgy - Бож. Літургія

1 - 11 July — Sts. Peter & Paul Fast - Петрів піст


Апостол

Дії св. Апостолів 2:1-11

Браття, коли настав день П'ятидесятниці, всі вони були однодушно разом. І раптом стався шум з неба, ніби від сильного вітру, і наповнив увесь дім, де вони знаходились. І з'явились їм розділені язики, мов вогненні, і почили по одному на кожному з них. І сповнилися всі Духа Святого, і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм провіщати. В Ієрусалимі ж перебували іудеї, люди побожні, з усякого народу під небом. Коли стався цей шум, зібрався народ і збентежився; бо кожний чув їх, що вони говорять його мовою. І всі були вражені і дивувались, кажучи один одному: чи не всі ці, які говорять, галілеяни? Як же ми чуємо кожен свою мову, в якій народилися, парфяни, і мідяни, і еламіти, і жителі Месопотамії, Іудеї і Каппадокії, Понту та Асії, Фрігії і Памфілії, Єгипту і країв Лівії, прилеглих до Киринеї, і ті, що прийшли з Риму, іудеї та прозеліти, критяни й аравітяни, чуємо, що вони говорять нашими мовами про великі діла Божі?


Євангеліє

Від Іоанна 7:37-52, 8:12

В останній же великий день свята стояв Ісус і голосно говорив: хто хоче пити, хай іде до Мене і п'є. Хто вірує в Мене, у того, як сказано в Писанні, з чрева його потечуть ріки води живої. Це сказав Він про Духа, Якого мали прийняти віруючі в Нього; бо ще не було на них Духа Святого, бо Ісус ще не був прославлений. Багато ж з народу, почувши ці слова, говорили: Він воістину пророк. Інші говорили: це Христос. А ще інші казали: хіба з Галілеї Христос прийде? Чи не сказано в Писанні, що Христос прийде з роду Давидового і з Віфлієму, з того місця, звідки був Давид? Отож сталася в народі про Нього суперечка. Деякі з них хотіли схопити Його; але ніхто не наклав на Нього рук. І слуги повернулися до первосвященників і фарисеїв, які сказали їм: чому ви не привели Його? Слуги відповіли: ніколи не говорив чоловік так, як Цей Чоловік. Фарисеї ж сказали їм: невже і ви спокусилися? Чи увірував в Нього хтось з начальників або з фарисеїв? Але цей народ неук в законі, проклятий він. Никодим, один з них, який приходив до Нього вночі, говорить їм: хіба закон наш судить людину, якщо спочатку не вислухають її і не дізнаються, що вона робить? На це сказали йому: чи і ти не з Галілеї? роздивись і побачиш, що пророк з Галілеї не приходить. Ісус знову говорив до народу і сказав їм: Я світло світові; хто піде вслід за Мною, той не ходитиме в темряві, а матиме світло життя.


The Three Divine Persons

In Orthodox terminology the Father, the Son and the Holy Spirit are called three divine persons. Person is defined here simply as the subject of existence and life—hypostasis in the traditional church language.

As the being, essence or nature of a reality answers the question "what?", the person of a reality answers the question "which one?" or "who?" Thus, when we ask "What is God?" we answer that God is the divine, perfect, eternal, absolute . . . and when we ask "Who is God?" we answer that God is the Father, the Son, and the Holy Spirit.

The saints of the Church have explained this tri-unity of God by using such an example from worldly existence. We see three men. "What are they?" we ask. "They are human beings," we answer. Each is man, possessing the same humanity and the same human nature defined in a certain way: created, temporal, physical, rational, etc. In what they are, the three men are one. But in who they are, they are three, each absolutely unique and distinct from the others. Each man in his own unique way is distinctly a man. One man is not the other, though each man is still human with one and the same human nature and form.

Turning to God, we may ask in the same way: "What is it?" In reply we say that it is God defined as absolute perfection: "ineffable, inconceivable, invisible, incomprehensible, ever-existing, and eternally the same." We then ask, "Who is it?", and we answer that it is the Trinity: Father, Son, and Holy Spirit. In who God is, there are three persons who are each absolutely unique and distinct. Each is not the other, though each is still divine with the same divine nature and form. Therefore, while being one in what they are; the Father, the Son, and the Holy Spirit are Three in who they are. And because of what and who they are—namely, uncreated, divine persons—they are undivided and perfectly united in their timeless, spaceless, sizeless, shapeless super-essential existence, as well as in their one divine life, knowledge, love, goodness, power, will, action, etc.

Thus, according to the Orthodox Tradition, it is the mystery of God that there are Three who are divine; Three who live and act by one and the same divine perfection, yet each according to his own personal distinctness and uniqueness. Thus it is said that the Father, the Son and the Holy Spirit are each divine with the same divinity, yet each in his own divine way. And as the uncreated divinity has three divine subjects, so each divine action has three divine actors; there are three divine aspects to every action of God, yet the action remains one and the same.

We discover, therefore, one God the Father Almighty with His one unique Son (Image and Word) and His one Holy Spirit. There is one living God with His one perfect divine Life, who is personally the Son, with His one Spirit of Life. There is one True God with His one divine Truth, who is personally the Son, with His one Spirit of Truth. There is one wise and loving God with His one Wisdom and Love, who is personally the Son, with His one Spirit of Wisdom and Love. The examples could go on indefinitely: the one divine Father personifying every aspect of His divinity in His one divine Son, who is personally activated by His one divine Spirit. We will see the living implications of the Trinity as we survey the activity of God in his actions toward man and the world.


Про Пресвяту Трійцю

До часу життя патріарха Авраама віра в Єдиного Бога була надбанням небагатьох праведників, до яких належав, наприклад, Мелхиседек, цар Салимський. У потомстві Авраама монотеїстична віра була знову затверджена Богом і огороджена строгим розпорядженням Закону. Так, пророк Мойсей настановляв євреїв: "Слухай, Ізраїлю: Господь, Бог наш - Господь один!" (Повт. 6, 4). Сам Бог повідомляє через пророка Ісаю: "Я перший і Я останній, і Бога нема, окрім Мене!" (Іс. 44, 6); "Я, Я Господь, і крім Мене немає Спасителя!" (Іс. 43, 11).

Істина єдиності Бога знайшла підтвердження в новозавітній проповіді Спасителя: "Слухай Ізраїлю: наш Господь Бог – Бог єдиний" (Мк. 12, 29). У Своїй первосвященицькій молитві Христос молиться Єдиному Істинному Богові (Ін. 17, 3). Апостол Павло також учить: "іншого Бога нема, окрім Бога Одного" (1 Кор. 8, 4). Проповідь монотеїзму в новозавітні часи зустрічала численних противників, передусім в особах язичників, що залишилися в пітьмі ідолопоклонства й політеїзму, а потім – в особі напівхристиянських сект гностиків і маніхеїв. Якщо гностики допускали, що, крім верховного Бога, є ще багато нижчих божеств – еонів, то вчення маніхеїв було дуалістичним. Вони вчили про вічну боротьбу двох начал: доброго й злого. Святі отці викривали логічну суперечність політеїзму й дуалізму. Вони вказували, що вседосконалий Абсолют, яким тільки і повинен мислитись Бог, може бути тільки один. Два або більше незалежних Абсолюти неодмінно обмежували б один одного і тому не мали б необхідних для Істинного Бога свободи та досконалості, тобто не були б по суті богами. "Багатоначальність є безначальність, а багатобожжя є безбожжя", - говорить святий Афанасій Великий [2, С. 176]. Існування зла у світі пояснюється не дуалізмом, а зловживаннями своєю свободою тварними істотами (Ангелами і людьми). Святий Іоан Дамаскін коротко узагальнює все, що було сказано древніми отцями і підтверджує істину єдинобожжя (монотеїзму). Він пише: "Бог є досконалий і не має недоліків, і благістю, і премудрістю, і силою, безпочатковий, безкінечний, завжди сущий, необмежений і, словом сказати, досконалий у всьому. Отже, якщо припустимо існування багатьох богів, то необхідно буде визнати різницю між цими багатьма. Бо якщо між ними немає ніякої різниці, то це буде уже один (Бог), а не багато, а якщо ж між ними є різниця, то де ж досконалість? Якщо не вистачатиме досконалості чи благості або за силою, або за премудрістю, або за часом, або за місцем, то це вже не буде Бог. Тотожність же у всьому вказує швидше на Єдиного Бога, а не на багатьох.

І більше того, якщо б було багато богів, то як би зберігалась їх неописанність. Бо де був би один, там не був би інший. Таким чином багатьма керувався б світ, і не зруйнувався б, і не засмутився б, коли між керівниками пройшла б війна? Різниця спричиняє протиборство. Якщо ж хто скаже, що кожний із них керує своєю частиною, то що ж увело такий порядок і зробило між ними поділ? Це, власне, і був би Бог. Отже, Єдиний Бог є досконалий, неописанний, Творець усього, Утримувач і Правитель, над усе і передусім досконалість" [9, С. 81-82].

Бог Біблії – це завжди Особистість. Звичайно, Бог – це Абсолют особистісний, до Якого ми звертаємось на "Ти" і в молитві [6, С. 131]. І навіть на вершинах молитовних споглядань особистість християнського подвижника не зникає в глибинах Божества. На цих етапах духовного сходження життя християнина залишається життям свідомим. Екстатичні стани з характерною для них втратою свободи й свідомості, на думку святого Симеона Нового Богослова, притаманні тільки початківцям, чия природа ще не здобула постійного досвіду споглядання Божественної Реальності [6, С. 109].

Абсолютний монотеїзм виділяв євреїв із середовища язичницьких народів. Але Ізраїль не розумів природи Божества. У християнстві істина єдинобожжя одержує подальше висвітлення. У Євангельському Благовісті відкривається тайна Божественного Триєдинства: Бог єдиний не тільки тому, що немає іншого Бога, не тільки в силу єдності простоти і незмінності Природи, але також тому, що у Святій Трійці спостерігається єдине "Начало" – Особистість Отця, від Якого вічно походять Син і Святий Дух. Останнє необхідно розуміти, коли ми говоримо про єдиність Божества. "Коли я називаю Бога, я називаю Отця, Сина і Святого Духа. Не тому, що я припускаю, що Божество розсіяне – це означало б повернутися до плутанини фальшивих богів (політеїзму); і не тому, що рахувати Божество зібраним воєдино (без різниці осіб), – це означало б Його об'єднати. Отже, я не хочу впадати ні в іудейство, ради божественного єдинодержав'я, ні в еллінство, через велику кількість богів", – пише святитель Григорій Богослов. Таким чином, християнське розуміння Бога як Триєдиного перевершує вузькість язичницького політеїзму [3, c. 64].

Догмат про Святу Трійцю – основа християнської релігії

Істина Божественного Триєдинства – вершина Одкровення Бога людині. Якщо пізнати Бога як Творця або Єдиного можливо не тільки шляхом надприродного, але й природного одкровення, то догмат про Святу Трійцю як шлях до пізнання тайни Триєдиного Бога відрізняє християнство від інших монотеїстичних релігій, наприклад, іудаїзму та ісламу. Відповідно до визначення святого Афанасія Олександрійського, християнська віра – це віра в "незмінну, досконалу й блаженну Трійцю" [2, С. 200].

Догмат про Святу Трійцю займає винятково важливе місце в системі християнського віровчення, оскільки на ньому грунтуються інші важливі догмати, зокрема, про створення світу й людини, учення про Таїнства Церкви, та й у цілому все християнське вчення. За словами В. Лосського, тайна Пресвятої Трійці, відкрита Церкві, "є не тільки основа, але й вища мета богослів'я", тому що, на думку Євагрія Понтійського, яку розвиває пізніше святий Максим Сповідник, "пізнати тайну Пресвятої Трійці в її повноті – це означає ввійти в єдність із Богом, досягнути обожнення свого єства, тобто ввійти в Божественне життя Пресвятої Трійці" [6, С. 39].

Божественна Трійця є "Альфа й Омега" – Початок і Кінець – духовного шляху. Сповіданням Святої Трійці ми починаємо своє духовне життя. Хрещенням в ім'я Божественної Трійці ми входимо в Церкву і в ній знаходимо шлях до Отця, істину в Сині і життя у Святому Дусі.

Віра Апостольської Церкви в Святу Трійцю знайшла своє вираження у Вселенських і Помісних Соборах, у Символі віри, у коротких і ширших сповіданнях віри древніх Церков і святих отців різних епох [9, С. 127; 110], у багатій святоотцівській писемності (більш систематично викладена уже із середини II ст. у працях таких ранніх отців, як святий мученик Іустин, філософ t святий Іриней Ліонський). Віра в Триєдиного Бога відбита також у древньому і більш пізньому літургійному Переданні Церкви. Наприклад, у древніх малих славослів'ях: "Слава Отцю й Сину зі Святим Духом", а також "Слава Отцю й Сину, і Святому Духу". Святитель Василій Великий наводить також наступні слова подяки: "Хвалимо Отця і Сина, і Святого Духа Божого [4, С. 25-34].

Незбагненність догмата про Святу Трійцю

Будучи наріжним каменем християнського віровчення, догмат про Пресвяту Трійцю в той же час є догматом таємничим, на рівні розуму неосягненним.

Наш розум заходить у глухий кут перед реальністю Божественного життя. Він безсилий зрозуміти, яким чином Трійця одночасно є й Одиниця; як "одне і те ж з'єднано і розділено" або, що це за незвичайне "розділення з'єднання" і "єднання роздільного" [4, С. 61]. На думку святого Григорія Нісського, людина, просвічена Святою Трійцею, хоча й отримує деяке "скромне боговідання", не може, однак, "зрозуміти словом цього таїнства: як одне і те ж, що числиться, і уникає числення, і роздільним здається, і міститься в одиниці". Твердження, що "Бог однаково і Одиниця, і Трійця" (тобто одночасно і те й інше), уявляється нашому розумові як протиріччя. Дійсно "троїчний догмат є хрест для людської думки". У силу обмеженості людського розуму тайна Святої Трійці не може бути точно виражена в слові. Її можна певною мірою осягнути тільки практикою духовного життя. "Не встигну подумати про Одного, як окрилений Трьома. Не встиг розділити Трьох, як підношусь до Єдиного", – говорить святитель Григорій Богослов.

Богослів'я не ставить перед собою мету зняти тайну, пристосувавши багатоодкровенну істину до нашого розуміння, але закликає нас змінити наш розум так, щоб він став здатним до спостереження Божественної реальності. Для того, щоб удостоїтись споглядання Святої Трійці, потрібно досягти стану обожнення. Святитель Григорій Богослов пише: "Будуть ті співспадкоємці досконалого світу удостоєні і споглядання Пресвятої й Владичної Трійці…, які зовсім з'єднаються з досконалим Духом, і це буде, як я думаю, Царство Небесне" [6, С. 27]. Дух Святий, що від Отця виходить і в Сині перебуває, розкрив святим отцям розум до пізнання тайни Божественного Триєдинства.


DRIVERS NEEDED

We have 5 Parish children going to camp this summer (Emlenton, Pennsylvania). If you can drive or offer a large vehicle for another to drive, please contact Mark Hatala 607-779-8597. Travel dates are as follows: Departure from St. John's on Sunday, June 30th in the morning and returning on Friday, July 12th. A meeting to finalize will be held in the Memorial Center on Wednesday, June 26th at 6:30pm. Gas allowance and lodging are considerations for drivers.


Kitchen Sessions

  • Tuesday, July 9th, 9am
  • Thursday, July 11th, 7:30am
  • Full work week schedule will be available Sunday, July 7th at the latest.
  • Ukrainian Day Workers Party on Sunday, July 14th.

Our Ukrainian Day Festival scheduled for Saturday, July 13th from 11am - 7pm is growing near!

Dear St. John's Family,

Below are a few reminders to make our Festival a success:

•   PRE-FESTIVAL WORK SESSIONS are published in the bulletin. Kitchen sessions are scheduled for Tuesday and Thursday mornings.  Tent and Memorial Center setups are scheduled for Wednesday starting at 5:30 pm.  Bake Sale prep is scheduled for Friday at 3pm. WE NEED YOUR HELP!

•   BAKE SALE: Please make and bake your fabulous "Specialties" for our bake sale. Please drop off Friday (best - kitchen doors will be open) or Saturday by 9am.  Thank you bakers!!

•   BASKETS RAFFLE:  Please create your wonderful baskets for this year's Ukrainian Day Festival.  Please drop off wrapped baskets NOW through Wednesday, July 10th. Thanks so much for all you do!

•   THE SIGN-UP BOARD is waiting for you to "fill in the blanks" and spend the day working, laughing, praying and enjoying each other as "One Parish Family".  Please volunteer… this is a full work day for our Parish… try something new…honor your times… have fun!

•   SELL YOUR RAFFLE TICKETS: A great way to raise money and get your friends, family and neighbors to attend our Festival!  Please turn in your tickets, both sold and unsold,  no later than Saturday by 11am to the Raffle Booth / Baskets Raffle area.

•   PLEASE DONATE to offset our expenses.  This message is for all who are out of town, unable to volunteer, as well as for those who give 110% to our Festival and Church!  We can always use your kind and generous donations!  Donation forms are available on St. John's FB page and website.

•   PLEASE SHARE with your Facebook audience (if on Facebook).  This increases our reach tremendously.

•   PLEASE RETURN any borrowed tables, chairs and kitchen trays/supplies by Tuesday, July 9th. Thank you!

•   WE NEED A GROUNDS/TRASH CHAIRPERSON.  Contact Me with any leads.  In addition, if you see a full trash can, empty it and place new bag from bottom of the can. TYSM

May God Bless you all and pray for great weather!

Mark Hatala, Chairperson, 607-779-8597


Ukraininan Day Festival - July 13, 2024, 11AM - 7PM

Ukrainian Day Festival

Let's Help Ukraine!

St. John's Ukrainian Humanitarian Fund is accepting donations to help Ukrainians during war. Donations will go to provide food and other humanitarian needs.

To make donation online click here

We accept checks as well.

Please make the checks to St. John Ukrainian Humanitarian Fund

Mailing address:

1 Saint John's Parkway
Johnson City NY 13790

 

Cash is accepted in church


Pray for Ukraine!

Pray For Ukraine

Prayers for Ukraine are done during each service. To see the schedule click here.

Молитви за Україну проводяться під час кожної служби. За розкладом дивіться тут.

May God bless and protect Ukraine!


Happy Birthday

  • June 23: Charles Ellsworth Jr.
  • June 23: Nadine Binns
  • June 24: Dylann Dickstein
  • June 25: Nick Tarcha Sr.
  • June 26: Julia Lomonaco
  • June 27: William Ferrante

* If your or someone else's birthday is missing or incorrect please let Fr. Ivan know right away.


Please Pray for the Servants of God

Rose, Marlyn, Bob, Nadine,
John, Jane, Zenna, Douglas,
Melanie, William, Marion, Helen,
Mariann, Robert, Jean, Ronald, Brian,
Fr. James, Scott, Andriy, James, William,
Quinn Marie, Laurel and Peyton Mary,


Upcoming Readings

Mon. June 24 – Eph. 5:8-19; Mt. 18:10-20;
Tue. June 25 – Rom. 1:1-7, 13-17; Mt. 4:25–5:13;
Wed. June 26 – Rom. 1:18-27; Mt. 5:20-26;
Thu. June 27 – Rom. 1:28–2:9; Mt. 5:27-32;
Fri. June 28 – Rom. 2:14-29; Mt. 5:33-41;
Sat. June 29 – Rom. 1:7-12; Mt. 5:42-48;

Tags

About

Українська Православна Церква св. Івана Хрестителя у с. Джонсон Сіті, штату Нью-Йорк, США. Знаходимось під духовною опікою Високопреосвященнішого Митрополита Антонія.

Featured Posts

Contact info

St. John the Baptist Ukrainian Orthodox Church
Українська Православна Церква Св. Івана Хрестителя

  • 1 Saint John's Parkway, Johnson City NY
  • (607) 797-1584