Skip to main content
St. John the Baptist - Св. Іоанн Хреститель

Bulletin for July 7, 2024

July 7 – 2nd Sunday after Pentecost. Tone 1

All Saints of Ukraine. All Saints of the Holy Mount Athos. Nativity of St. John the Baptist. Martyrs Orentius, Pharnacius, Eros, Firmus, Firminus, Cyriacus, and Longinus, in Georgia (3rd c.).

Rom. 2:10-16 ; Mt. 4:18-23;
Heb. 11:33–12:2 ; Mt. 4:25 - 5:12;
Rom. 13:11-14:4; Lk. 1:1-25, 57-68, 76, 80

July 12 – The Holy, Glorious and All-praised Leaders of the Apostles, Peter and Paul (67)

2 Cor. 11:21 – 12:9; Mt. 16:13-19

July 14 – 3rd Sunday after Pentecost. Tone 2

Synaxis of Halych Saints. Synaxis of Odessa Saints. Holy and Wonderworking Unmercenaries Cosmas and Damian, martyrs at Rome. Martyr Potitus (2nd c.). Ven. Peter the Patrician (854). St. Angelina, despotina of Serbia (16th c.).

Rom. 5:1-10; Mt. 6:22-33;
Gal. 5:22–6:2; Lk. 6:17-23;


Services & Other Events

7 July, Sunday - St. John the Baptizer:

 • 9am – Confession / Hours
 • 9:30am – Divine Liturgy - Бож. Літургія
 • Patron Saint Day brunch

9 July, Tuesday

 • 9:00 am - Kitchen Session

10 July, Wednesday

 • 5:30 pm - Tent and Memorial Center Setup

11 July, Thursday

 • 7:00 am - Kitchen Session - potatoes
 • 8:00 am - Kitchen Session - potato salad, holubtsi, halushky prep
 • 10:30 am - Kitchen Session - dishwashers

12 July, Friday

 • 9:30am – Divine Liturgy - Бож. Літургія
 • 3:00 pm - Bake Sale Prep

13 July, Ukrainian Day

 • 9:00 am - 9:00 pm - Ukrainian Day Volunteering

14 July, Sunday:

 • 9am – Confession / Hours
 • 9:30am – Divine Liturgy - Бож. Літургія
 • Followed by St. John's Parish Family Day

 


Апостол

З Посла́ння до Римлян Свято́го Апо́стола Павла́ чита́ння (2:10-16)

Браття, Навпаки, слава і честь і мир всякому, хто робить добро, по-перше, іудею, потім і елліну! Бо Бог не зважає на особу. Ті, які, не маючи закону, согрішили, поза законом і загинуть; а ті, які під законом согрішили, за законом осудяться (бо не слухачі закону праведні перед Богом, а виконавці закону виправдані будуть, бо коли язичники, що не мають закону, з природи законне роблять, то, не маючи закону, вони самі собі закон: вони показують, що справа закону в них написана в серцях, про що свідчить їхня совість і думки їхні, які то звинувачують, то виправдовують одна одну) в той день, коли, за моїм благовістям, Бог буде судити таємні діла людей через Ісуса Христа.

Євр. 11:33–12:2

Браття, ті які вірою перемагали царства, творили правду, одержували обітниці, закривали пащі левів, гасили силу вогню і уникали вістря меча, зміцнювались від немочі, були сильні на війні, проганяли полки чужинців; жінки одержували померлих своїх воскреслими; інші ж замучені були, не прийнявши визволення, щоб одержати краще воскресіння; інші зазнали наруги та побоїв, а також кайданів і темниці, були побиті камінням, перепилювані, зазнавали катування, помирали від меча, скиталися в овечих і козячих шкурах, терплячи нестатки, скорботи, озлоблення; ті, котрих весь світ не був достойний, скиталися по пустелях і горах, по печерах та ущелинах землі. І всі ці, засвідчені у вірі, не одержали обіцяного, тому що Бог передбачив про нас щось краще, щоб вони не без нас досягли досконалості. Тому і ми, маючи довкола себе таку хмару свідків, скиньмо з себе всякий тягар і гріх, який нас обплутує, і з терпінням будемо проходити поприще, яке лежить перед нами, дивлячись на начальника і виконавця віри Ісуса, Котрий замість радості, яка Йому належала, витерпів хрест, зневаживши посоромлення, і сів праворуч престолу Божого.

Рим. 13:11–14:4

Браття, так робіть, знаючи час, що вже пора нам від сну прокинутися. Бо нині ближче до нас спасіння, ніж коли ми увірували. Ніч минула, а день наблизився: отож відкинемо діла темряви і зодягнемось у зброю світла. Як удень, будемо поводитись благопристойно, не в розгулах і п'янстві, не в перелюбстві і розпусті, не в сварливості і заздрості; а зодягніться в Господа нашого Ісуса Христа, і піклування про плоть не перетворюйте на похоті. Немічного у вірі приймайте без суперечок про погляди. Бо один вірить, що можна їсти все, а немічний їсть овочі. Хто їсть, не зневажай того, хто не їсть; і хто не їсть, не осуджуй того, хто їсть, тому що Бог прийняв його. Хто ти, що осуджуєш чужого раба? Перед своїм Господом стоїть він, або падає. І буде поставлений, бо Господь має силу поставити його.


Євангеліє

Від Матвія 4:18-23;

Проходячи біля моря Галілейського, Він побачив двох братів: Симона, що звався Петро, і Андрія, брата його, які закидали сіті в море, бо вони були рибалки, і каже їм: ідіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей. І вони зразу ж, покинувши сіті, пішли за Ним. Ідучи звідти, далі побачив Він інших двох братів: Якова Зеведеєвого та Іоанна, брата його, у човні із Зеведеєм, батьком їхнім, які лагодили сіті свої, і покликав їх. Вони, покинувши човен і батька свого, зразу ж пішли за Ним. І ходив Ісус по всій Галілеї, навчаючи в синагогах їхніх і проповідуючи Євангеліє Царства, зціляючи всякий недуг і всяку неміч у людях.

Від Матвія 4:25 - 5:12;

І йшло за Ним багато народу з Галілеї і Десятиграддя, і Ієрусалима, та Іудеї, і з-за Іордану. Побачивши народ, Він зійшов на гору; і, коли сів, приступили до Нього учні Його. І Він, відкривши уста Свої, навчав їх, промовляючи:

Блаженні убогі духом, бо тих є Царство Небесне.

Блаженні ті, що плачуть, бо вони втішаться.

Блаженні кроткі, бо вони успадкують землю.

Блаженні голодні і спраглі на правду, бо вони наситяться.

Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть.

Блаженні чисті серцем, бо вони Бога побачать.

Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться.

Блаженні гнані за правду, бо тих є Царство Небесне.

Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас і гонитимуть і зводитимуть на вас усяке лихослів'я та наклепи через Мене.

Радуйтесь і веселіться, бо велика ваша нагорода на небесах: так гнали і пророків, які були до вас.

Від Луки 1:24–25, 57–68, 76, 80

Після тих днів зачала Єлисавета, жінка його, і таїлася п'ять місяців, кажучи: так сотворив мені Господь у ці дні, коли зглянувся на мене, щоб зняти з мене сором перед людьми.

Єлисаветі ж настав час родити, і вона народила сина. І почули сусіди й родичі її, що звеличив її Господь милістю Своєю і раділи з нею. І восьмого дня прийшли обрізати немовля, і хотіли назвати його ім'ям батька його – Захарією. На це мати його сказала: ні, а назвати його Іоанном. І сказали їй: адже ніхто з рідних твоїх не звався ім'ям цим. І питали знаками в батька його, як би він хотів назвати його. Він попросив дощечку і написав: Іоанн ім'я йому. І всі здивувались. І відразу відкрилися уста його і мова його, і він почав говорити, благословляючи Бога. І був страх у всіх навколишніх жителів; і розповідалося про все це по всій нагірній країні Іудейській. Усі, хто чув, поклали це в серці своїм і говорили: що буде дитина ця? І рука Господня була з ним. І Захарія, батько його, сповнився Святого Духа і пророкував, кажучи: благословен Господь Бог Ізраїлів, що відвідав народ Свій і сотворив визволення йому.

І ти, дитя, назвешся пророком Всевишнього, бо йтимеш перед лицем Господа, щоб приготувати шляхи Йому.

Дитя зростало і міцніло духом, і був він у пустинях до дня явлення свого Ізраїлеві.


Tags

About

Українська Православна Церква св. Івана Хрестителя у с. Джонсон Сіті, штату Нью-Йорк, США. Знаходимось під духовною опікою Високопреосвященнішого Митрополита Антонія.

Featured Posts

Contact info

St. John the Baptist Ukrainian Orthodox Church
Українська Православна Церква Св. Івана Хрестителя

 • 1 Saint John's Parkway, Johnson City NY
 • (607) 797-1584